آزمایشگاه خدمات ارزش افزوده
گزارش نوسازی شبکه، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سرویس‌های جدید همراه اول از زبان مدیر عامل
۷ اسفند ۱۳۹۱

صدوقیوحید صدوقی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران گفت : ضریب نفوذ در ایران به بیش از ۱۱۵ درصد رسیده و ۵۷ میلیون سیم کارت تحت پوشش شبکه‌های مخابراتی کشور است و از ابتدای سال ۹۱ تا این لحظه ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار سیم‌کارت در سطح کشور به مشترکین واگذار شده است.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی کنگره موبایل ایران، وی با اشاره به فعالیت های اخیر همراه اول در جهت آسایش مشترکین و اطمینان خاطر آنها در ارتباط با خدمات این شرکت افزود: اقدام اخیر همراه اول در راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشور نیز در همین راستا صورت گرفت.

مدیرعامل همراه اول در این خصوص تصریح کرد: با توجه به اینکه بسیاری از مشترکین از کیفیت گوشی‌های تلفن همراه راضی نیستند و برخی از این گوشی‌ها به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود که فاقد استانداردهای لازم برای استفاده مناسب از سوی کاربران است ، لیکن سعی کردیم از طریق کانال‌های رسمی و به صورت قانونمند گوشی‌های استاندارد و مناسب وارد کشور شود.

صدوقی افزود: از طرفی هم گوشی‌هایی که در داخل کشور تولید می شود پس از انجام تست‌ها و کسب تاییدهای لازم، در فروشگاه‌های زنجیره‌ای همراه اول به مشترکین ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: با این کار مشترکین در یک فروشگاه مطمئن و مجاز با استانداردهای قابل قبول مخابراتی می توانند گوشی مورد نظر خود را به قیمت مناسب خریداری کنند.

وحید صدوقی اظهار داشت : همراه اول در حال حاضر بیش از ۵۰۰ نوع خدمات ارزش افزوده به مشترکین ارائه می دهد که تنوعی از خدمات فرهنگی است و بسیاری از شرکت‌های تامین کننده محتوا از طریق شرکت‌های خدمات ارزش افزوده با قیمت‌های مناسب به ارائه آنها در یک فضای رقابتی به مشترکین این اپراتور مبادرت می‌ورزند.

صدوقی گفت : در حاشیه نمایشگاه ایران تله کام ۲۰۱۲ تفاهم نامه همکاری بین همراه اول و دانشگاه صنعتی شریف امضاء شد که بر اساس آن سیستم عامل اندروید فارسی تولید می‌شود. با تولید این سیستم عامل بومی، برای نخستین بار در ایران، نرم افزارها و Applicationهای فارسی به مشترکین اپراتور اول ارائه می‌شود.

 مدیر عامل همراه اول همچنین گفت: سامانه ارائه خدمات ارزش افزوده با همکاری دانشگاه صنعتی شریف طراحی شده که دو سال از اجرایی شدن آن می‌گذرد و توسعه مناسبی داشته و به نظر بنده نسبت به سامانه‌های مشابه خارجی مزیت‌های خوبی دارد.

 وی خاطرنشان کرد: در محصول تهیه شده توسط همراه اول و آزمایشگاه خدمات ارزش افزوده موبایل دانشگاه صنعتی شریف، استفاده از راهکار «کلمه عبور یکبار مصرف»، روی بستر سیم کارت به عنوان بستری کاملا امن در ارائه خدمات ارزش افزوده تحت تلفن همراه، اقدام شده است.

 صدوقی با بیان اینکه هزار و ۱۶۰ شهر، ۴۵ هزار روستا و ۶۹ هزار از جاده‌های کشور تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار دارند، ادامه داد: روزانه ۳۸۰ میلیون پیامک در کشور ارسال می‌شود.

 به گفته صدوقی، ۲۴ هزار سایت BTS در سطح کشور راه‌اندازی و سه هزار و ۵۰۰ سایت جدید در برنامه پنجم توسعه پیش‌بینی شده و ۷ هزار و ۵۰۰ سایت نیز در حال نوسازی است.

این مطلب توسط وسنا (وب‌سایت خبری تخصصی خدمات ارزش افزوده) منتشر شده است.

آزمایشگاه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه دانشگاه صنعتی شریف ۱۳۹۲ - ۱۳۸۷ ©