آزمایشگاه خدمات ارزش افزوده
مپفا

هسته ی اصلی موسسین شرکت مپفا کار خود را از سال ۱۳۸۳ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز نمودند. هدف اصلی این تیم ایجاد نرم­ افزارهای بومی صنعت مخابراتی کشور بود که اولین پروژه تجاری خود را با انجام پروژه SMS Parking برای شهرداری تهران در سال ۱۳۸۴ آغاز نمود و سپس با توسعه و پیاده سازی سیستم های پیام رسانی برای سازمانها و نهادهایی چون شهرداری، نیروی انتظامی و توزیع برق چندین استان و همچنین بسترهای ارائه خدمات ارزش افزوده موبایل به کار خود ادامه داد تا در سال ۱۳۸۸ با ایجاد شرکتی مستقل پروژه­ های مختلفی را در صنعت مخابرات کشور عهده دار شد.

مسیر رشد مپفا به نحوی ادامه یافت که با همکاری با آزمایشگاه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه دانشگاه صنعتی شریف، سامانه پردیس همراه اول، که برای مدیریت و اجرایی سازی خدمات ارزش افزوده موبایل بزرگترین اپراتور خاورمیانه از آن استفاده می شود، به دست متخصصین این شرکت توسعه یافت و هم اکنون نیز توسعه و پشتیبانی آن برعهده این شرکت می باشد.

سبد محصولات قابل ارائه توسط مپفا در حال حاضر طیف وسیعی از محصولات مورد استفاده در صنعت مخابرات کشور را شامل می شود که از آن جمله می توان به Service Delivery Platform، SMS Gate Way، MMS Gate Way، USSD Gate Way، SMS Voting و SMS Office اشاره نمود.

مزیت اصلی مپفا استفاده از نیروهای فنی مجرب بهترین دانشگاه ­های کشور در جهت استفاده از تجربیات خارجی برای ایجاد دانش بومی می­ باشد. اعضای کنونی این گروه جمعی از فارغ­ التحصیلان دانشگاه­ های شریف و امیرکبیر می­ باشند.

دورنمایی که مپفا دنبال می کند، دستیابی به پیشرفته ترین تکنولوژی های مخابراتی دنیا با استفاده از دانش و تخصص نیروهای بومی می باشد و به همین جهت تیم تحقیق و توسعه مجرب و خبره این شرکت همواره پیگیر تحولات روز این صنعت و در حال اجرایی سازی آنها در داخل کشور می باشد.

 

آزمایشگاه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه دانشگاه صنعتی شریف ۱۳۹۲ - ۱۳۸۷ ©