آزمایشگاه خدمات ارزش افزوده
منوی پویا

در حال حاضر در شبکه همراه اول، اکثر سرویس‌های مبتنی بر محتوا از طریق شرکت‌های سوم (third party) ارائه می‌شود و درآمد همراه اول تنها از بستر ارتباطی (معمولا پیامک) می‌باشد.
این در حالی است که همراه اول می تواند با قراردادن یک برنامه کاربردی بر روی سیم‌کارت، تبدیل به یگانه درگاه ارائه خدمات و سرویس‌های مبتنی بر محتوا گردد و شرکت‌های سوم تعامل غیر مستقیم با کاربر داشته باشد. دسترسی سریع، آسان، و گرافیکی به این سرویس‌ها از طریق منوی گرافیکی درون گوشی، موجب استفاده بسیار بیشتر کاربران از این سیستم خواهد شد.
این درگاه با دسترسی آسان به همراه اول این امکان را می‌دهد تا سرویس‌های مبتنی بر محتوا را برای کاربران به آسانی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه دهد. وجود دو برنامه جداگانه برای پشتیبانی همزمان از زبان‌های فارسی و انگلیسی، امکان ارائه این سرویس به تمامی مشترکین را می‌دهد. در عین حال امکان به روز آوری منوهای کاربر به صورت از راه دور (OTA)، امکان معرفی روز به روز سرویس‌های جدید را به اپراتور می‌دهد. راه‌اندازی این درگاه با توجه به سازگاری با مدل فعلی ارائه سرویس بسیار سریع می‌باشد.
در این پروژه برای اولین بار در کشور به بحث خدمات ارزش افزوده بر روی سیم کارت اشاره مستقیم دارد و تاکنون خدماتی که بر روی گوشی ارائه می شده از طریق این طرح بر روی سیم کارت مشترک قبل از توزیع سیم کارت و حتی بعد از آن ارائه می‌گردد.

آزمایشگاه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه دانشگاه صنعتی شریف ۱۳۹۲ - ۱۳۸۷ ©